עמוד הבית | אודותינו | ביה"ס לקייטסרפינג | גלריה | ממליצים | צור קשר  
סיפורים מצחיקים
יגאל השמן הוא באמת נשמה גדולה ומוארת. איש רעים להתרועע. כולם חולים עליו. יודע לזהות גולש במצוקה מקילומטר. בן אדם ששכח את המשאבה שלו בבית ובן אדם טובע זה בשבילו אותו דבר. אין תיעדופים. הוא ירוץ כמו חובש קרבי בבינת ג'בל לעזור לשניהם. באותה מהירות. והכל לשם שמים.

כמובן שעם האופי הזה שלו הוא הפך להיות אבן שואבת לכל מיני קקות וחדלי אישים למיניהם שמנסים להיכנס לספורט ורוצים שהוא יאמץ אותם. חבורה אינסופית של זבובים אנושיים מקיפה אותו מהבוקר עד הערב עם אוקיינוס של שאלות – איזה ציוד לקנות יגאל? איפוא לגלוש יגאל? איך קופצים יגאל? איך נוחתים יגאל? החוט האדום צריך להיות בצד שמאל יגאל? ועוד ועוד בלי הפסקה.

- “תגיד, לא צפוף לנו מספיק בחוף שאתה מכניס לי עוד ועוד קוקסינלים לספורט?” הייתי שואל אותו מדי פעם.

- “אח שלי צדיק" הוא היה תמיד עונה "זה דיבור של גולש גלים. לא מתאים לך. הים הוא של כולם וצריך לחלוק את האהבות שלנו עם אנשים אחרים."

לו רק הוא ידע כמה המשפט הזה יהפוך להיות נכון. אבל זה הבנאדם. כמו שאמרתי, נשמה גדולה ומוארת.

באותו זמן ביליתי הרבה בבית של יגאל. הוא גר מטר ממני והיינו יושבים אצלו בסלון לראות ערוץ הספורט ולהעביר פלברה. בתקופה ההיא עוד ניסיתי לשכנע אותו שכל גולש, לא משנה באיזה ענף גלישה הוא התחיל, יגלה בסופו של דבר את הגלים ואז יעזוב הכל ויישאר רק שם. זה חוק טבע. כוחו המאגי של הים. אם אתה יותר מעשר שנים גולש והתהליך הזה עוד לא התחיל אצלך אז אתה אוטיסט. לך להיבדק. זה נכון גם לגבי אנשים שהתחילו מראש בתור גולשי גלים. בסוף כולם חוזרים הביתה. בכל מקרה, העברנו ערבים רבים על הויכוח הזה. כל יום היינו ממשיכים מהיכן שנפסק הויכוח ביום הקודם. מה לעשות, ככה זה כשאין רוח.

אז גם הכרתי את צביקה. עוד חתול רחוב שיגאל מצא ושכנע אותו להתחיל לגלוש קייט. צביקה הזה באמת נתפס חזק לענין. כל פעם שיגאל היה מדבר איתו על קייטסרפינג הוא היה נכנס לטרפת. מכור נולד. אני אישית לא סבלתי אותו. יותר מדי נודניק לטעמי. הבנאדם לא היה עושה צעד של מילימטר בלי לקבל אישור מיגאל. תהרגו אותי, כמה אפס בנאדם מבוגר יכול להיות?

באחד מאותם ערבי ויכוחים התחממתי תוך כדי שיחה והתחלתי לצרוח על יגאל:

- “פריסטייל זה ללגונות! אסור לעשות את זה בים. זה מעשה מגונה בגל. מה אתה גלופיל? אז נשלח לך עובדת סוציאלית שתטפל בך".

- “אתה לא חושב שלהשלים הנדל-פס זו מטרה ראויה לכל גולש קייט?” השיב יגאל בנחת. תמיד בנחת.

- “תקשיב לי טוב יגאל" זעמתי "ותעביר את זה גם ללהקת השימפנזים שמסתובבת אחריך לכל מקום. אם אתה מעל גיל 25 וגולש בים אתה צריך לזרוק את הטווין-טיפ שלך מיד אחרי שהשלמת את הפורוורד-דאונלופ טרנזישן הראשון שלך ולעבור לגלשן גלים. כי מעבר לזה זה כבר קרקס, לא גלישה. עדיף שתתחיל להתאמן על מהפכים נורמליים במקום. פריסטייל זה לסקייטבורד, לא לים! דחיל-רבאק...”.

יגאל התכוון להשיב אבל בדיוק אז צביקה נכנס. הוא התחיל לחפש ציוד יד-שניה וכל יום הופיע אצל יגאל בסלון עם שאלה חדשה.

- “יגאל, מצאתי בורד פצצה 138X40. נראה חדש. הבנאדם רוצה רק 800ש"ח. לקנות?” התלהב המניוק. לא "שלום יגאל". לא "מה שלומך יגאל?”. ישר שאלות. איזה אינטרסנט מזדיין.

- “עדיף לך ללכת על בורד יותר רחב. 41 ס"מ לפחות. יותר מודרני ויעבוד טוב יותר בשבילך" ענה יגאל.

- “זה יעלה לי כפול. מה זה משנה עוד סנטימטר באורך?” רטן צביקה.

- “ועוד איך משנה...” מילמלה טלי, אשתו של יגאל, מהמטבח. היא עירבבה סיר עם פסטה ונראה שדיברה בעיקר לעצמה.

השתתקנו שלושתינו והבטנו עליה. מה שנכון נכון כנראה. בכל מקרה, זה נראה זמן טוב להגיד לילה טוב וללכת הביתה.

- “הייתי בנסיעת עבודה בקליפורניה" סיפרתי ליגאל למחרת תוך כדי צפיה בשידור חוזר של יציע העיתונות "ותפסתי יום עם רוח וגלים בוודל קריק. מקום מדהים. כל החבר'ה המקומיים היו במים. אנשים דפקו שם פריסטייל של החיים. אני מדבר איתך על ריילי-טו-בליינד אוף-דה-ליפ, פרונט מובים, קג”ב 540. מה שאתה רק רוצה. אבל כל מי שהיה על החוף הסתכל רק על בחור אחד עם גלשן גלים עם רצועות שעשה את אותו תרגיל כל הזמן. יצא החוצה עם בק-לופ ענק על גל, הסתובב ותפס גל בק-סייד חזרה. ואז מהפך וחוזר חלילה. בסיסי, אבל עם טונות של סטייל. אי אפשר היה להוריד ממנו את העיניים. השתלב כל-כך יפה עם הגלים. כל אלופי הפריסטייל נראו כמו חבורת דולפינים על אקסטזי לידו. עפים, נופלים, משפריצים, עושים רעש. פשוט לא מבינים איפה הם נמצאים. אתה מבין מה אני אומר? פריסטייל זה סוג של אינפנטיליות. בסוף אתה מתבגר מנטלית ועוזב את זה".

יגאל התכוון להשיב אבל בדיוק צביקה נכנס עם השאלה היומית:

- “מצאתי חופה חדשה מהשקית ב- 1500ש"ח. בלי בר. וגם בר משומש של קייט אחר ב- 300ש"ח. לקנות יגאל?”. לא ילמד להגיד שלום אף פעם החרא הקטן הזה.

- “לא כדאי" השיב יגאל. "הבר צריך להיות מאוזן בול עם הקייט. עם בר אחר יהיה לך קשה מאוד למצוא את נקודת האיזון".

- “פאק. עם הבר המקורי זה יעלה לי פי שלוש. כמה חשוב למצוא בדיוק את הנקודה?” הקשה צביקה.

- “מאוד חשוב למצוא את הנקודה" מילמלה טלי , אשתו של יגאל, שעברה בדיוק עם הסל כביסה.

השתתקנו שלושתינו והבטנו עליה חרישית. נו, טוב. בכל מקרה, זה נראה זמן טוב להגיד לילה טוב וללכת הביתה.

- “בנאדם צריך לעבוד על הסטייל שלו ולא על הפריסטייל שלו." המשכתי לטחון ליגאל למחרת כשהמהדורה המוקדמת של חדשות הספורט ברקע. “יחי ההבדל הקטן. גם אם אתה לא מסכים עם זה תנסה לפחות להיות מעשי. אנחנו כבר נשואים - משפחה, עבודה, ילדים, בלאגנים. כל פעם שיש רוח אני מרגיש כמו אנדי דופרין מ”חומות של תקווה”. אני צריך לזחול דרך צינור של חרא באורך של שלושה מגרשי כדורגל רק כדי להגיע לים. כשאני מצליח סופסוף אני פשוט עומד על החוף ובוכה מרוב אושר. אז מה? אז עכשיו אני אתחיל להתאמן על להעביר את הבר בין הרגליים, לתפוס אותו עם הביצים ולעזוב ידיים כי איזה ילד שגולש ארבע פעמים ביום באיזה לגונה בברזיל המציא תרגיל חדש?"

יגאל התכוון להשיב אבל בדיוק צביקה נכנס:

- “אין לי One-Pump בקייט. אני צריך משאבה טובה. איזה משאבה כדאי לקנות יגאל?”. אין אלוהים לבחור. הוא בסוף ישאל את יגאל גם באיזה יד להשתמש כדי לנגב את התחת. תינוק מפגר.

- “לך על חשמלית" השיב יגאל בסבלנות אין קץ. "למי יש כח לפמפם כל פעם. יהרוס לך את הגב לעלות ולרדת...”

- “באמת אין לו כח לפמפם" הרימה טלי את הראש מהמחשב. “גם אני הלכתי על פתרון חשמלי בסוף" הוסיפה לעצמה ונעלמה באחד החדרים.

השתתקנו שלושתינו והבטנו אחד על השני במבוכה. נשים. לך תבין. בכל מקרה, זה נראה זמן טוב להגיד לילה טוב וללכת הביתה.

למחרת חטאפה התארחו בסנטיאגו-ברנבאו. נדב יעקובי ושגיא כהן התווכחו בקולי קולות באיזה דקה הם יקבלו את הראשון מריאל מדריד. אני לעומת זאת, תיארתי ליגאל איזה שקט משתרר על החוף כשרובי נייש נכנס למים. שקט של בית כנסת. כולם סותמים את הפה ופותחים את העיניים. והם עושים את זה כי סטייל זה הכל בחיים. ולא משנה איזה תרגילים אתה יודע לעשות. לרובי נייש יש סטייל שנוזל לו מהאוזניים. ומי שיש לו אפילו קצת כבוד עצמי צריך להתאמן על הסטייל שלו בכל רגע נתון ולא על תרגילי קרקס דביליים. בק-לופ הכי פשוט של רובי לוקח את ההנדל-פס הכי מופרע שקיים.

- “אחרי שאתה רואה את רובי נייש עושה דאון-דה-ליין על גל אתה לא רוצה לראות יותר אף תרגיל פריסטייל. תאמין לי." המשכתי להתרגש. “לעומת זאת, תביא לפה את ארון האדלו עם רובן לנטן עם קווין לנגרי – מישהו יקפוץ לבריכת הניצחון? אפילו לא צפרדע.”

יגאל התכוון להשיב אבל בדיוק צביקה נכנס עם קושיית פסח חדשה:

- “זהו. יש קייט, משאבה ובורד. אפשר ללכת לגלוש. נכון יגאל? מה אתה אומר?”.

"הקרציה המדברת, טייק 500” חשבתי בעצב. "מצביקה ישחרר רק המוות.”

- “אתה נכנס לאביב עכשיו. השמש זורחת אבל המים קרים.” השיב יגאל בסבלנות כהרגלו. "אני ממליץ לך לקנות חולצת טיטניום. כשהגוף מתקרר הוא משקיע את כל האנרגיה שלו בהחזרת החום ואתה מתעייף במהירות. השאלה שלך צריכה תמיד להיות מה נגמר קודם? הכח שלך או הרוח? אני תמיד לובש חולצה כזאת כדי לא לגמור לפני הרוח."

- “גם אם תלבש חרמונית אתה תגמור לפניה...” שמענו את טלי ממלמלת מהחדר הסמוך.

השתתקנו שנינו והבטנו על יגאל. נראה שאין חשמל ואין אפילו מים ואין גם אף אחד שיתקן לו את הגרביים. בכל מקרה, זה נראה זמן טוב להגיד לילה טוב וללכת הביתה.

למחרת לא דיברנו על קייט. פשוט ישבנו והסתכלנו על מירי נבו במיוט. ניסינו להחליט בפעם המאה אם היא אשה יפה או לא. “אני לא יודע יפה, לא יפה" אמרתי, “אבל גבר שלא מפנטז מדי פעם על מירי נבו במיטה שלו, מחזיקה את הטלפרומפטר של חדשות הספורט ומקריאה מבזקים תוך כדי, הוא לא גבר בעיני".

הרגשתי שזאת הזדמנות טובה לשוחח קצת עם יגאל. "אז מה קורה בינך ובין טלי?" שאלתי בזהירות.

- “הכל מעולה" השיב יגאל. “כאן גרים בכיף... אתה יודע. היא מפרגנת לי את הזמן שאני מקדיש לגלישה ואני דואג שהיא תישאר מבסוטית".

- “מבסוטית. כן...” כיחכחתי. “ולא שמת לב להתנהגות קצת מוזרה שלה לאחרונה?” גיששתי בעדינות.

- “שינויים לטובה דווקא" השיב יגאל. “נהייתה יותר מעורבת בגלישה שלי - לאחרונה היא מפרקת לי את הדונקי דיק מהבר כל פעם ומסתגרת איתו באמבטיה. אני חושב שהיא מנסה לרמוז לי שהגיע הזמן להתחיל להתאמן יותר על אנ-הוקד".

אתם מבינים? זאת הבעיה עם אנשים שאוהבים פריסטייל. עם כל ההיפוכים והגילגולים והסלטות שלהם. באיזשהו שלב נתקע להם הראש כל כך עמוק בתוך התחת שהם צריכים פנס גם באמצע היום. איך אני אעזור לו עכשיו? במצבו הוא צריך גדוד של פרקטולוגים שיעזבו הכל ויטפלו רק בו.

- “איפוא טלי באמת?” שמתי לב פתאום לשקט בבית "ואיפוא צביקה החריין הקטן? כבר חצי שעה שאנחנו מדברים והוא לא נכנס עם אף שאלה. מה, הוא לא רוצה לדעת איך כדאי לנפח את הסטרטים? משמאל לימין או מימין לשמאל?”

במשך מספר ימים לאחר מכן לא ראיתי לא את טלי ולא את צביקה. בסוף יגאל אמר לי שהוא חושב שהם עזבו.

- “מה עזבו?” שאלתי בתימהון מוחלט. “מה? אתה מתכוון כאילו ביחד?!”

- “כן. ביחד. טלי התקשרה להגיד לי..." גנח יגאל את המילים החוצה.

- "צביקה המכונה צביקה הקטן החריין הקטן" סיננתי בזעם. “אתה יודע איפה הם?”

- “אני לא יודע.” אמר יגאל "אני חושב שהם באילת. טלי אמרה לי בטלפון משהו על זה שצביקה לעומתי דווקא כן מוכן לרדת או משהו כזה... בטח ירדו לגלוש באילת.”

יגאל הזה נשמה גדולה אבל דם לא זורם לו למוח.

- “הם לא באילת" צעקתי בעצבים בדרכי החוצה. “תוציא כבר את הראש שלך מהתחת בן אדם!”

יצאתי מהבית של יגאל בבאסה. באיזה חרא של עולם אנחנו חיים. אתה מכניס מיקרוב מהרחוב אליך הביתה ואחרי חודש הוא בורח עם אשתך. אשכרה מעביר לך אותה מיד ליד מאחורי הגב – כמו הנדל פס. זהו, זה הניסוח - מהנדל לך את אשתך. בגלל זה אני שונא פריסטייל, מבינים? קיבינימט. צביקה המזדיין. הלוואי שיסתבך בחוטים של עצמו באמצע סערה בבת גלים.

המצב רק החמיר מאז. יגאל הפסיק לגלוש בכלל. אין לו כסף. צריך לשלם מזונות לטלי. בכסף הזה צביקה השמוק קונה ציוד חדש כל חודשיים. אני רואה אותו בחוף ובא לי למות. בהזדמנות הראשונה שתהיה לי אני משחרר את הקייט שלי בתוך החוטים שלו ושולח אותו בטיסה לאורטופדית א' ב"אסף הרופא". בן זונה.

אבל עזבו את צביקה. מה שבאמת חשוב בכל הסיפור הזה הוא להסיק את המסקנות הנכונות. אם תשקיע את הזמן שלך בפריסטייל אתה תתעורר יום אחד ותגלה שנשארת בלי כלום. שאתה לא רלבנטי יותר. פריסטייל זה כמו לעבוד בהייטק. זה מגניב לאללה אבל זה נגמר מהר ואין עתיד. זה לילדים בלבד. תפקחו עיניים, תעבדו על הסטייל האישי שלכם ותמצאו את הגלישה האמיתית.

שנת 2011 טובה ומוצלחת!

נ.ב.

1. מי שחשב שהבין רמיזות מיניות וולגריות, כאלה ואחרות, בסיפור שידע שזה הכל בראש המלוכלך שלו. אני לא התכוונתי לכלום ואני חושב שזו בושה וחרפה שהנושא בכלל עולה.

2. עצה לחיים:
- אם אתה מתחת לגיל 30 אז קודם גלישה ואח"כ אשה.
- אם אתה מעל גיל 30 אז קודם אשה ואח"כ גלישה.
- אם אתה בדיוק בן 30 אז מזל טוב גבר!

 


תגיות

קורס קייט סרף | קורס גלישת גלים | קורס גלישת עפיפוניםחנות גלישה | גלישת קייט בסיני | קייטסרף למתקדמים | קורס מאונטן בורד | קייט-סרפינג | קידום אתר

תפריט האתר

חדשות ועידכונים


צור קשר
:שם מלא
:טלפון
:אימייל