תאונות בקייטסרףלמה אתם מחכים? התקשרו עכשיו לפרטים נוספים

תאונות בקייטסרף

 
 
 
 
 
 
מה התקלות שיכולות לקרות בקייטסרף?
איבוד שליטה על העפיפון שיכול להוביל לגרירה בלתי נשלטת שלו קדימה ואז הגולש עלול להתקל בגורמים על החוף או בים שעלולים לפצוע אותו או את הציוד או אנשים בחוף. 
משב רוח חזק (בדרך כלל בסערות בחורף) יכול להרים את הגולש באויר לכמה מטרים ולהנחית אותו בחוזקה על המים או על היבשה ולגרום לו לפציעה קשה. 
ציוד פגום, אם נקרע העפיפון או אחד החוטים אז הקייט מתחיל לעשות מה שהוא רוצה ולסחוב את הגולש למקומות בלתי רצויים. 
התנגשות של שני קייטים (חתונה)
במצב כזה תלוי כמה ההתנגשות חמורה. 
יש התנגשויות קלות שהקייטים לא מסתבכים ביניהם ויש התנגשויות שקייט נכנס בתוך קייט אחר בתוך החוטים שלו ואז צריך לבצע שחרור מהיר ולהשאר רק עם חוט אחד של הליש וגם שם להיות בסטנדביי כי לפעמים ההתנהגות של שני קייטים מחוברים היא בלתי צפוייה ואז צריך להשתחרר לגמרי מהקייט ע״י שחרור של הליש. 
בכל המקרים הנל צריך לבצע שחרור מהיר של הקייט. לכל עפיפון יש בר שהוא מחובר אליו ונשלט עלידו. לכל בר יש מנגנון שחרור מהיר (eject) וצריך לבדוק שהוא עובד נקי ותקין לפני ההנפה של הקייט. 
כשמניפים קייט במקום מסוכן/בעייתי, שתוואי השטח הוא אבנים וסלעים או אנשים בקיצור כשאין מקום להגרר קדימה לא בטעות ולא בכוונה אז צריך לנקוט בכל אמצעי הבטיחות. 
כמובן שמדובר ברוח של למעלה מ15 קשרים. שם אין מקום לטעויות. 
ואז כשאוחזים את הבר מחזיקים אותו ביד אחת וביד השנייה אוחזים את השחרור מהיר למקרה שההנפה לא תהיה טובה. אם משהו משתבש בהנפה אז הקייט עלול למשוך אותנו למרכז חלון בעוצמה רבה ולהפיל אותנו קדימה. במקרה שאחת הידיים שלנו הייתה על ״ההדק״/ שחרור מהיר אז התגובה הראשונה תהיה לשחרר את הקייט. וגם אם ניפול קדימה ונתחיל להגרר אזי היד שלנו כבר על השחרור ולא נצטרך לחפש אותו ולנסות לדחוף את היד בין הגוף לאדמה על מנת לשחרר את עצמנו. המון תאונות בקייטסרף קורות בהנפה וצריך להתייחס להנפה מאוד ברצינות. בעיקר למיקום של הקייט והגולש בזמן ההנפה וזה אומר שהקייט צריך להיות 90 מעלות ביחד לרוח.למה אתם מחכים? התקשרו עכשיו לפרטים נוספים